انقلاب اسلامی تاریخ تازه ها خبر کتاب

مراسم بزرگداشت مردمی شهدای ۱۵خرداد برگزار شد

به گزارش بنیاد تاریخ‌پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی هم‌زمان با سال‌گرد قیام خونین ۱۵ خرداد؛ مراسم بزرگداشت مردمی شهدای ۱۵خرداد به همت مسجد حضرت فاطمه الزهراء سلام الله علیها واقع در خیابان اراک؛ کوچه آبشار شهر مقدس قم برگزار گردید.
این مراسم مردمی از ساعت ۱۸:۳۰ و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام شد. در ابتدای مراسم دسته عزاداری از مسجد حضرت فاطمه الزهرا سلام الله علیها و مسجد باقریه به سمت قبرستان نو و مزار جمعی از شهدای پانزده خرداد حرکت کرد. ساعت ۱۸:۴۵ دقیقه جناب آقای حاج محمدعلی متوسل از شاهدان قیام ۱۵خرداد به ذکر خاطرات قیام پرداخت. در میانه مراسم نیز خانواده شهید محمدعلی عباسی؛ از شهدای ۱۵خرداد که در ۲۲سالگی به شهادت رسیدند؛ و هم‌چنین خانواده شهید شاه‌جعفری به جمع عزاداران پیوستند و در ادامه؛ برادر شهید عباسی به ذکر خاطرات ۱۵خرداد و یاد شهدای مدافع حرم پرداخت و ذکر مصیبتی کوتاه پایان‌بخش مراسم مزار شهدای ۱۵خرداد بود.
ادامه این مراسم در مسجد حضرت فاطمه الزهرا سلام الله علیها و بعد از نماز مغرب و عشا و با تلاوت قرآن کریم و سخنرانی حجت‌الاسلام و المسلمین مرتضوی برگزار گردید. سخنران محترم با ذکر فداکاری ملت ایران در ماجرای ۱۵خرداد برای حفظ جان امام راحل قدس سره الشریف به ذکر جنایات و وابستگی رژیم پهلوی پرداختند.
ذکر مصیبت کوتاهی از حضرت اباعبدالله الحسین نیز پایان‌بخش این برنامه مردمی بود و در نمایشگاه کتاب این مراسم آثاری از بنیاد تاریخ‌پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی به مخاطبان عرضه شد.

گزارش تصویری:

قبرستان نو قم
مزار شهید عباسی و جهانیان
مزار شهید روزنامه‌فروش و شهید شاه‌جعفری
مراسم در کنار مزار شهدای ۱۵خرداد
ذکر مصیبت در کنار مزار شهدای ۱۵ خرداد
روایتگری برادر شهید محمدعلی عباسی؛ از شهدای ۱۵ خرداد
خانواده شهید شاه‌جعفری در کنار مزار آن شهید

قرائت قرآن کریم-مسجد حضرت فاطمه الزهرا سلام الله علیها

مراسم مسجد

مراسم بزرگداشت شهدای ۱۵خرداد
نمایشگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.