شبکه های اجتماعی

داستان عجیبِ قائم مقام

◀️داستان عجیبِ قائم مقام

🔻در آستانه سال‌گرد مرگ آقای منتظری

🔹داستان عجیبی دارد؛ شیخی که #عیب‌های_نفسانی و #نفوذی‌های_بیرونی باعث شد عاقبت خوشی نداشته باشد. ۲۹آذر سال‌روز مرگ وی است و یک دهه از آن رفتنِ پرعبرت می‌گذرد.

🔸او رفت اما دنباله‌های نفوذی‌اش هم‌چنان مشغول فتنه‌گری در میدان و خلاف‌گویی در فضای علمی و تاریخی‌اند و هر از چند وقت یک‌بار اتباع بیگانه با انقلابش چند خاطره کنار هم می‌گذارد و کتاب جدیدی چاپ می‌کند. مثل کتابی که #مجتبی_لطفی، از نزدیکان آقای منتظری چاپ نموده و اسمش را «آیت‌الله العظمی بروجردی به روایت آیت‌الله العظمی منتظری» گذاشته است.

🔹فارغ از این‌که آیا بیت منتظری با بیتِ امروزِ مرحوم آیت‌الله بروجردی ارتباط دارد یا نه؛ و فارغ از این‌که منتظری راوی صادقی برای تاریخ بوده یا خیر؛ این کتاب سرشار است از گفته‌های تکراری که با سیاست #چسب_و_قیچی کنار هم گذاشته شده است.
جناب آقای لطفی در این کتاب مطالبی را آورده که قبلا نقد و رد شده بود اما بدون هیچ پاسخی به نقدهای علمی همان مطالب را در این کتاب آورده است.

🔸در ادامه برخی خاطرات این کتاب را نقل و نقد خواهیم نمود تا راه برای #تحریف‌گران_تاریخ تنگ و تنگ‌تر گردد و حافظه تاریخی ملت بیش از این بازیچه دست‌های آلوده سیاسی قرار نگیرد.

🔆« #روایت_تحریف » به زودی از حساب رسمی بنیاد تاریخ‌پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی.

Bonyadtarikh@
بنیاد تاریخ‌پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی-قم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.