حجت الاسلام و المسلمین سیدحمید روحانی دیگر رسانه‌ها

روش روحانی مشابه روش بنی‌صدر است

حجت الاسلام حمید روحانی در گفت و گو با صراط:

روش روحانی مشابه روش بنی‌صدر است/ بعید نیست مردم همان رفتاری را با روحانی داشته باشند که با بنی‌صدر کردند

حجت الاسلام سید حمید روحانی مورخ انقلاب اسلامی درباره علت هشدار مقام معظم رهبری در خصوص تکرار سرنوشت بنی صدر توضیحاتی ارائه داد.

گروه سیاسی صراط – حجت الاسلام سید حمید روحانی مورخ انقلاب اسلامی درباره علت هشدار مقام معظم رهبری در خصوص تکرار سرنوشت بنی صدر توضیحاتی ارائه داد.
حجت الاسلام سید حمید حسینی روحانی (زیارتی) در گفتگو با صراط با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری، اظهار کرد: این موضوع برهمگان روشن است که روشی که رئیس جمهور فعلی در پیش گرفته است تقریبا مشابه همان روشی است که دکتر ابوالحسن بنی صدر در دوران ریاست جمهور دنبال می‌کرد.
وی افزود: سیاست آقای بنی صدر هم همین بود که باید به نحوی برنامه‌ها و سیاست خود را تنظیم کنیم که با سیاست غرب همخوانی داشته باشد و اینکه خواسته باشیم بدون درنظر گرفتن سیاست غرب و آمریکا کشور را پیش ببریم با منافع ملی مشکل دارد.
مورخ انقلاب اسلامی و از اعضای دفتر امام خمینی(ره) در نجف با اشاره به رفتار و طرز فکر بنی صدر گفت: او منافع ملی را در این می‌دید که با غرب کنار بیاید و هرگونه منافعی که با غرب در تضاد بود را غیرعقلانی می‌دانست، روحیه جهاد و شهادت طلبی را به عنوان اینکه با فرهنگ غرب همخوانی ندارد رد می‌کرد.

مؤسس و رئیس سابق مرکز اسناد انقلاب اسلامی تصریح کرد: بنی صدر بر روی ترویج اندیشه‌های لیبرالیستی پافشاری می‌کرد و آزادی‌هایی که غیر اسلامی (بی‌بند و باری) است را تا حدی تایید می‌کرد و سعی داشت اسلام را از درون تهی کند و اسلام آمریکایی را در ایران جایگزین کند.
مؤسس و رئیس بنیاد تاریخ پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی با اشاره به عزل بی صدر توسط مردم گفت: اینها سیاستی بود که بنی صدر در دوران ریاستش دنبال می‌کرد که موجب شد با عکس العمل شدید مردم و نمایندگان مردم مواجه شود و امروز و در حدود ۴ سال گذشته هم این نکته کاملا آشکار بود که همان سبک رفتار بنی صدر در کشور توسط رئیس جمهور دنبال می‌شود.
صاحب امتیاز و مدیر مسئول فصلنامه ۱۵ خرداد خاطرنشان کرد: آقای روحانی روی اسلامی تاکید دارد که با منافع غرب همخوانی دارد و این مساله را  صریحا در کتاب «ایران و جهانی شدن» نوشته سریع القلم آورده است و تاکید کرده ما باید اسلامی را در ایران پیاده کنیم که با فرهنگ غرب سازگار باشد، اسلامی که از معنای سیاست و حکومت جدا است و فقط به عبادت و مسائل این چنینی می‌پردازد؛ لازم به ذکر است که آقای روحانی در مقدمه این کتاب نوشته است تمام مطالبی که در این کتاب آمده است را تایید می‌کنم.
حجت الاسلام روحانی با اشاره به مفهوم استقلال در دولت یازدهم گفت: در این دولت استقلال را پوچ دانسته‌اند چراکه وقتی کشور را مثل یک دهکده در نظر می‌گیرند باید هم معنی استقلال پوج باشد! این سیاست که در دولت فعلی دنبال می‌شود تقریبا مثابه‌ کارهایی است که در عصر بنی صدر می‌گذشت.
وی ادامه داد: من بارها در سخنرانی‌ها گفته‌ام که کارهایی که بنی صدر در ایران نتوانست انجام دهد، رئیس جمهور (آقای روحانی) آن کارها را دنبال می‌کند و انجام می‌دهد.
مورخ انقلاب اسلامی با اشاره به تذکرات اخیر مقام معظم رهبری گفت: مقام معظم رهبری من باب عبرت و هشدار مواردی را را از گذشته ذکر کردند که الان در سیاست دولت دنبال می‌شود و تاکید کردند که این رفتارها یک سیاست ناموفق هستند که در گذشته هم عکس العمل شدید مردم را به همراه داشته است.
مؤسس و رئیس سابق مرکز اسناد انقلاب اسلامی تصریح کرد: این طبیعی است ۱۱ میلیون مردمی که به بنی صدر رای دادند و این ۲۳ میلیون نفری که به آقای روحانی رای دادند تا زمانی به رایشان وفادار هستند که این آقایان در مسیر مردم و آرمانی‌های ملی و انقلابی حرکت کنند و زمانیکه که این خط قرمزها را بشکنند با انها به شدت برخورد می‌کنند.

صاحب امتیاز و مدیر مسئول  فصلنامه ۱۵ خرداد در پایان تاکید کرد: این بعید نیست که مردم وقتی ببینند که آقای روحانی همان شیوه را در پیش گرفته است همان رفتاری را با وی داشته باشند که با بنی صدر کردند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.