شبکه های اجتماعی

# پوشیدن ردای زهد و حمایت از سرمایه‌پرستان

پوشیدن ردای زهد و حمایت از سرمایه‌پرستان

#پرونده_ویژه اهداف مرموز تأسیس دارالتبلیغ /۲

یکی از ویژگی‌های تأسف‌برانگیز #دارالتبلیغ حمایت از سرمایه‌داری و سرمایه‌داران بود. #شخصیت‌های_حوزوی که #ردای_نبوی بر دوش و #کلام_علوی بر زبان داشتند به جای حمایت از #مستضعفین و گرایش به زهد و ساده‌زیستی از سرمایه‌پرستانی دفاع می‌کردند که خون محرومان و بیچارگان را در شیشه کرده بودند. البته این حمایت محدود به پیش از انقلاب نبود. آن‌ها «پس از پیروزى انقلاب هنگام مصادره اموال [نامشروع] سرمایه‏‌داران و فئودال‏ها به دفاع از آنها برخاستند و به اسم اسلام به #انقلاب_اسلامى ضربه زدند و اعلام کردند که مصادره در اسلام نداریم.
به روشنى به دست مى‏‌آید که #کارگردانان_دارالتبلیغ (چون برخى دیگر) از فقاهت، پایگاهى براى #سرمایه‏‌دارى_غرب و سرمایه‏‌داران وابستۀ داخلى آنها ساخته بودند و همواره از رخنه در #نظام_سرمایه‏‌دارى و پایگاه اصلى آن یعنى رژیم شاهى جلوگیرى مى‏‌کردند و حتى پس از پیروزى انقلاب اسلامى نیز مى‏‌کوشیدند که سرمایه‏‌دارى خدشه‏‌اى برندارد و به حاکمیت آشکار و مخفى خود ادامه دهد.

چنانکه امروز نیز مى‏‌بینیم که شمارى از کسانى که راهِ گردانندگان دارالتبلیغ را دنبال مى‏‌کنند و از اسلام و فقاهت جز فرمول‏‌هاى میان‏‌تهى درسى نیاموخته‏‌اند، پیوسته در تلاشند که نگذارند به سرمایه‏‌دارى و سرمایه‏‌داران آسیبى وارد شود و اسلام ناب محمدى(ص) به اجرا درآید.»(نهضت امام خمینی ج۱ ص۹۹۶)

@Bonyadtarikh
بنیاد تاریخ‌پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی-قم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.