خبر

امر به معروف یعنى شما همه مسئولید

مراسم یادواره شهدای امر به معروف و نهی از منکر  روز چهارشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۸ با همکاری مصلای نماز جمعه قم برگزار شد در پایان این مراسم  بیانیه ای به شرح زیر قرائت شد

بسمه تعالی

« وَ لْتَکُنْ مِنْکُمْ أُمَّهٌ یَدْعُونَ إِلَى الْخَیْرِ وَ یَأْمُرُونَ‏ بِالْمَعْرُوفِ وَ یَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنْکَرِ وَ أُولئِکَ هُمُ الْمُفْلِحُونَ (۱۰۴/آل‌عمران)

« سید الشهدا- سلام اللَّه علیه- از همان روز اول که قیام کردند براى این امر، انگیزه‏شان اقامه عدل بود. فرمودند که، مى‏بینید که معروف، عمل بهش نمى‏شود و منکر، عمل مى‏شود. انگیزه این است که معروف را اقامه کند و منکر را از بین ببرد، انحرافات همه از منکرات است، جز خط مستقیم توحید هر چه هست منکرات است، اینها باید از بین برود و ما که تابع حضرت سیدالشهدا هستیم باید ببینیم که … قیامش، انگیزه‏اش نهى از منکر بود که هر منکرى باید از بین برود.»( امام خمینی اعلی الله مقامه الشریف)

«امر به معروف یعنى شما همه مسئولید که معروف را، نیکى را گسترش بدهید، امر کنید به آن؛ نهى از منکر [یعنى] زشتى را، بدى را، پلشتى را نهى کنید؛ جلوى آن را بگیرید با شیوه‌هاى مختلف. (مقام معظم رهبری ۶/۰۹/۱۳۹۳)

ماه محرم الحرام؛ ماه قیام و خون و ماه اباعبدالله الحسین علیه‌السلام است. ماهی که به حق می‌توان آن را ماه قیام لله و اقامه حق و برپایی تکالیف الهی نامید و چه تکلیفی بالاتر و در عین حال مظلوم‌تر از فریضه «امر به معروف و نهی از منکر» که برپایی سایر فرائض الهی به اقامه آن وابسته است؟! مظلومیت این فریضه الهی در زمان حاضر بر کسی پوشیده نیست چراکه این واجب الهی در میان مصلحت‌اندیشی‌های برخی مسؤولین سست عقیده و کلمات فریبنده برخی مسؤولین غرب‌زده دیگر اسیر گشته و آن‌گونه که باید و شاید جدی گرفته نشده و عمل نشده است که اگر عمل شده بود وضعیت فرهنگی و اجتماعی کشور اسلامی ما این‌گونه نبود.

پنج روز پیش خبری تأسف‌بار و حزن‌انگیز پخش شد که دل‌ها را به لرزه درآورد و غیرت‌ها را به جوشش انداخت. بانوی مظلوم همدانی در آستانه ماه محرم الحرام تنها به خاطر نهی از منکر مسالمت‌آمیز مورد اهانت و ضرب و شتم چند هتاک بی‌حیا قرار گرفت و این واقعه تلخ قلب امت مسلمان را آزرد.

به راستی اگر مسؤولین محترم؛ فریضه الهی نهی از منکر را جدی گرفته بودند و با سرمنشأهای فساد؛ از برخی سلبریتی‌های بی‌هویت گرفته تا برخی دیگر از سخن‌گویان و نویسندگان غرب‌زده؛ برخورد مقتضی صورت گرفته بود، آیا هتاکان بی‌فرهنگ به خود جرأت می‌دادند که در شب اول محرم جسارت کنند و بانوی سیده مظلومی را در شهر دارالمومنین همدان به خاطر نهی از منکر مورد ضرب و شتم قرار دهند؟! آیا این مسؤولین امر هوشیار نمی‌شوند؟! آیا سکوت و سهل انگاری در مقابل این قبیل اتفاقات تلخ، موجب تحریک عواطف توده مردم غیور و ورود غیرقابل کنترل آنان به عرصه نخواهد شد؟!

ما امت مسلمان ایران ، با در نظر گرفتن این‌که امر به معروف و نهی از منکر لسانی وظیفه‌ای همگانی است و با در نظر گرفتن نقشه‌های شوم دشمن در عرصه فرهنگ و با لبیک به ندای مقام معظم رهبری برای صیانت از فرهنگ دینی و ملی؛ قطع‌نامه زیر را قاطعانه صادر می‌نماییم:

  1. از نمایندگان محترم مجلس به ویژه نمایندگان انقلابی شهر قم می‌خواهیم که با پیگیری‌های خود در عرصه قانون‌گذاری حمایت جدی‌تری را از ناهیان منکر و آمران به معروف داشته باشند و در خشکاندن سرمنشأهای فساد در مراکز بالادستی اقدام نمایند.
  2. از مسؤولین محترم دولتی می‌خواهیم که برخی مواضع ظاهری و روشنفکرمآبانه را کنار بگذارند و به وظایف دینی و قانونی خود در حمایت از ناهیان منکر و آمران به معروف عمل کنند و عناصر ضددینی را که سرمنشأ آلودگی‌های اجتماعی هستند کنار بگذارند.
  3. از مسؤولین محترم قوه قضائیه، که با حضور شخصیتی انقلابی هم‌چون آیت‌الله رئیسی امیدبخش مردم شده است می‌خواهیم که برخوردی قانونی و جدی با هتاکان بی‌آبرو در همه سطوح داشته باشند و در حمایت از ناهیان منکر قدم‌های قانونی محکم‌تری را بردارند.
  4. از مسؤولین محترم صدا و سیما می‌خواهیم که به برخی سلبریتی‌ها که در حقیقت پیاده‌نظام فرهنگی دشمن هستند مجال آلوده کردن فرهنگ دینی و ملی را ندهند و برای تأمین برنامه‌های خود از عناصر پاک و متعهد استفاده نمایند و در کنار آن با پخش برنامه‌های روشن‌گرانه و هنرمندانه بیش از پیش به احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر بپردازند.

والسلام علی من اتبع الهدی

چهارشنبه ۱۳/شهریور/۱۳۹۸ مصادف با ۴/محرم‌الحرام/۱۴۴۱

یادواره شهدای امر به معروف و نهی از منکر با همکاری مصلای نماز جمعه قم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.