حجت الاسلام و المسلمین سیدحمید روحانی خبر

تأکید بر لزوم وحدت نیروهای انقلاب در نشست کانون دانشگاهیان ایران اسلامی

در نشست مشترک اعضای شورای مرکزی و دبیران استانی کانون دانشگاهیان ایران اسلامی، بر لزوم وفاق و وحدت نیروهای انقلابی در انتخابات مجلس تأکید شد.

به گزارش خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس نشست مشترک اعضای شورای مرکزی و دبیران استانی کانون دانشگاهیان ایران اسلامی با سخنرانی سیّد محمّد حسینی دبیرکل کانون، غلامعلی حداد عادل، عضو شورای‌عالی انقلاب فرهنگی و حجّت‌الاسلام سیّد حمید روحانی، رئیس بنیاد تاریخ پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی برگزار شد.

حسینی: اساتید انقلابی در پیگیری مطالبات رهبری پیشگام باشند

دبیرکل کانون دانشگاهیان ایران اسلامی در ابتدای این نشست با اشاره به ابعاد شخصیت شهیدبهشتی از ایشان به عنوان چهره‌ای تشکیلاتی و پایه‌گذار  بزرگترین حزب بعد از انقلاب یعنی حزب جمهوری اسلامی یاد کرد و گفت: شهیدبهشتی اثرگذاری و نقش‌آفرینی قابل توجهی در تحولات کشور داشت از جمله در شکل گیری مجلسی که عدم کفایت سیاسی بنی صدر را تصویب کرد.

حسینی در ادامه از دبیران استانی کانون دانشگاهیان خواست که ارزیابی و پیشنهادات خود در خصوص انتخابات سرنوشت‌ساز مجلس، سازوکار رسیدن به وحدت و گفتمان انتخابات ارائه دهند و در جهت وفاق حداکثری نیروهای انقلاب بکوشند.

وی افزود: در برخی استانها تشکیلات کانون فراتر از مرکز استان در شهرستانها هم فعال شده که انتظار است در همه استانها این گسترش کمی و ارتقاء کیفی فعالیتها را شاهد باشیم و اساتید انقلابی به عنوان گروه اجتماعی مرجع در پیگیری مطالبات رهبری در دانشگاه‌ها و در سطح جامعه پیشگام باشند.

حدادعادل: بهتر است برخی در انتخابات مجلس احساس تکلیف نکنند

در ادامه نشست، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، شرط اول در انتخابات را اخلاص و کار کردن برای خدا دانست و گفت: در هر دوره تعدادی از عزیزان وارد میدان می‌شوند و همه اظهار می‌دارند بخاطر احساس تکلیف شرعی وارد رقابت انتخاباتی شده‌اند.

وی ادامه داد: این تعدد کاندیدا در جبهه نیروهای ارزشی باعث تقسیم آرا و موفقیت رقیب می‌شوند، خوب است که امسال برخی برای رضای خدا احساس تکلیف شرعی نکنند و فداکاری کنند تا زمینه برای رسیدن به گزینه یا گزینه‌های مشترک هموار شود.

حداد عادل در ادامه شرط موفقیت نیروهای متدین و انقلابی را وحدت، تلاش برای بسیج اجتماعی و داشتن گفتمان مناسب دانست و ادامه داد: طرح دوگانه جنگ و صلح یا جنگ و مذاکره انحرافی است و گفتمان مقاومت یا تسلیم باید مورد توجه قرار گیرد.

حجت الاسلام سید حمید روحانی: اساتید نسبت به تحریف شخصیت امام خمینی(ره) ساکت نباشند

رئیس بنیاد تاریخ پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی با استناد به آیات قرآنی موضوع تحریف اندیشه شخصیتها به طور عام از صدر اسلام و تحریف گفتار و رفتار امام خمینی(ره) را به طور خاص مورد کنکاش و بررسی قرار داد.

سیّد حمید روحانی بر نوع معرفی سیره و سلوک امام راحل در دایره المعارف بزرگ اسلامی و نیز کتاب «الف لام خمینی»، انتقادات و اشکالات خود را تشریح کرد و از اساتید خواست در این خصوص ساکت نباشند و مطالب غیرواقع و یا تحلیل و برداشتهای ناصحیح از سوی هر فرد یا مجموعه‌ای را نقد کنند تا آیندگان با چهره تحریف شده شخصیتهای مبارز مواجه نشوند.

روحانی با اشاره به شخصیت مبارز و بیدارگری چون سید جمال‌الدین اسدآبادی که به وی ۷۰ نسبت ناروا زدند اشاره کرد و افزود: این‌گونه جریانات امروز هم فعال هستند تا امام خمینی را همچون دیگر سیاستمداران دنیا فردی سیاست‌باز و اهل زد و بند معرفی‌ کنند که در این موارد ضرورت دارد روشنگری صورت گیرد.

همچنین در این نشست، محمّدرضا مرندی، عضو شورای مرکزی کانون، بحث مفصلی در باره اختیارات ولی فقیه در ایران و مقایسه با دیگر کشورها مطرح کرد و به سوالات و ابهامات در این باره پاسخ داد.

منبع: خبرگزاری فارس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.