تازه ها خبر

تحریف ظالمانه_ پیش نشست

تحریف ظالمانه

«تحریف شخصیّت امام، تحریف راه امام و منحرف کردن مسیر صراط مستقیم ملّت ایران است. اگر راه امام را گم کنیم یا فراموش کنیم یا خدای نکرده عمداً به کنار بگذاریم، ملّت ایران سیلی خواهد خورد.»(۱۳۹۴/۳/۱۴)

بنیاد تاریخ‌پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی در راستای دفاع از مکتب امام و مقابله با تحریف شخصیت ایشان؛ همایش «تحریف ظالمانه» را با هدف روشنگری در خصوص «پروژه تحریف امام توسط دشمن در رسانه‌های داخلی و خارجی» برگزار می‌کند.

🎙سخنران: «حجت‌الاسلام و المسلمین استاد سیدحمید روحانی» و «حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر ذیبح‌الله نعیمیان»
زمان: شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۳۰
مکان: قم، بلوار جمهوری اسلامی، جنب کوچه۶، سازمان تبلیغات اسلامی، طبقه هم‌کف، سالن کوثر.

 

گفت و گوی علمی اعضای برگزار کننده نشست بازکاوی پروژه تحریف امام با استاد نعیمیان

🎙به گزارش بنیاد تاریخ‌پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی؛ اعضای برگزار کننده نشست «بازکاوی پروژه تحریف امام در رسانه‌های داخلی و خارجی» با حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر نعیمیان دیدار کردند. ایشان در این دیدار که با محوریت تحریف خط امام و ابعاد آن برگزار شد گفتند:
مقام معظم رهبری مفسر دائمی امام هستند. الان بیش از سه دهه است که به صورت دائمی و غیرصوری؛ شاخصه‌های #مکتب_امام و دیدگاه‌های امام را حفظ می‌کنند. در صورتی که با نگاه عادی [و رایج سیاسی و] حکومتی؛ حاکم خود ولایت دارد و اوامر حاکم قبلی محدود به زمان حیات اوست اما مقام معظم رهبری این‌طور نگاه نمی‌کنند.
ایشان پس از بیان این مقدمه افزودند:

ما دو گونه تحریف داریم:
۱٫ جمله امام یا موضع‌گیری ایشان تخریب شود.
۲٫ مکتب امام یا مقام معظم رهبری را کنار گذاشته شود [و معرفی نگردد].

🔹ایشان با در نظر گرفتن این نکته، تأثیر تحریف دوم را بیش از تحریف اول عنوان کردند چرا که تحریف نوع اول برای همگان به ویژه قشر مذهبی و انقلابی قابل شناسایی است اما #تحریف نوع دوم؛ که نادیده گرفتن مکتب امام و مقام معظم رهبری است؛ اثرگذارتر و مهم‌تر است.
ایشان در تبیین مکتب امام قدس سره و مقام معظم رهبری افزودند:
🔸 به نظر من مهم‌ترین مروج مکتب امام و رهبری، شخص مقام معظم رهبری است. ایشان دائما و به مناسبت‌های مختلف کلام و سیره امام را بزرگ می‌کنند. البته نه فقط سیره سیاسی [چراکه] اصلی‌ترین سیره؛ #سیره_توحیدی است و اگر سیره توحیدی را بگیریم همه مباحث سیاسی ذیل آن می‌گنجد. به طور مثال اگر مردم ندانند زندگی امام در عرصه اجتماعی کاملا متوکلانه بوده؛ خود این بزرگ‌ترین تحریف است.
ایشان با نگاهی به سیره حضرت امام؛ موارد دیگری هم‌چون « #نصرت_الهی و ارتباط مستقیم آن با شکرگزاری» و «در نظر گرفتن حکمت در فعالیت‌ها» را از دیگر مواردی برشمردند که بی‌توجهی به آن باعث تحریف مکتب امام و رهبری می‌شود.
◀️حجت‌الاسلام و المسلمین نعیمیان در خصوص رابطه نوع اول و دوم تحریف گفتند:به نظر من بزرگ‌ترین تحریف نگفتن جنبه‌های ایجابی است و همین نگفتن جنبه‌های ایجابی باعث می‌شود برای تحریفات دشمن فضا فراهم شود. این تحریفات زمانی در ذهن مردم غیرمذهبی و حتی مذهبی و انقلابی میدان پیدا می‌کند که امام را معرفی نکنیم.
استاد نعیمیان در ادامه توصیه‌ها و پیشنهاداتی را در راستای #صیانت از شخصیت و مکتب امام به اعضای برگزار کننده نشست بازکاوی پروژه تحریف شخصیت و راه امام خمینی رحمه‌الله ابراز داشتند.

Bonyadtarikh@ آدرس ما در شبکه های اجتماعی
بنیاد تاریخ پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی-قم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.