اخبار آثار تازه ها حجت الاسلام و المسلمین سیدحمید روحانی خبر کتاب

شریعتی در دادگاه تاریخ منتشر شد

دکتر علی شریعتی برای به دست آوردن همراهی مقامات ساواک با سخنرانی خود تا آن پایه خواری و فروتنی از خود نشان می داد که اعلام می کرد برای هرگونه خدمت به رژیم شاه آمادگی دارد و خود را مطیع ساواک می داند:

«… به هر حال من مطیع دستگاه هستم و مومن به کشور و آمادگی خدمت گذاری دارم، استفاده و یا عدم استفاده از من بسته به نظر مقامات عالی است. من‌بعد هر وقت از من دعوت کردند ساواک را در جریان می گذارم. اکنون از طرف دانشگاه تبریز از من دعوت شده ولی تا بحال  جواب نداده ام…»

آنچه ملاحظه فرمودید گزیده ای از کتاب «شریعتی در دادگاه تاریخ» نوشته حجت الاسلام والمسلمین سید حمید روحانی می باشد که توسط موسسه فرهنگی بنیاد تاریخ پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی در سال ۱۳۹۷ به چاپ رسیده است.

کتاب «شریعتی در دادگاه تاریخ» جدید ترین کتاب منتشر شده موسسه فرهنگی بنیاد تاریخ پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی می باشد که شامل بخش هایی از کارکردها و کارنامه‌های دکترعلی شریعتی است که در کتاب نهضت امام – دفتر سوم- به چاپ رسیده است و اکنون به صورت مستقل، همراه با اضافات انتشار می یابد.

نگارنده هدف خود از نگارش این کتاب را چنین بیان می کند:«آنچه این نگارنده را به انتشار این دفتر وا می دارد رویارویی با جاه طلبان سازشکار و بیگانه پرستان تسلیم طلب  است که بر آنند راه و روش شریعتی در ارتباط با ساواک را برای نسل امروز الگو کنند و راه امام را که همانا راه مقاومت و ذلت پذیری است کمرنگ سازند که البته عرض خود می برند و زحمت ما می دارند. »

کتاب «شریعتی در دادگاه تاریخ» نوشته حجت الاسلام سید حمید روحانی از سوی موسسه بنیاد تاریخ پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی در پایان سال ۱۳۹۷ به چاپ رسیده و هم اکنون با قیمت ۳۵ هزارتومان در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است.

ما را در پیام رسان ایتا همراهی کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.