حجت الاسلام و المسلمین سیدحمید روحانی

ارتش همیشه مورد حمایت امام بود

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحمید روحانی طی سخنرانی در مسجد امام خمینی(ره) در ستاد ارتش گفت: امام خمینی (ره) با اتکا به ملت حرکت و تلاش کرد و ملتی را با خود همراه ساخت تا بصیرت و آگاهی لازم را داشته باشند.

وی ادامه داد: شناخت امام (ره) نسبت به یک قشر خاص نبود و شامل همه اقشار جامعه و از هر طبقه‌ای می‌شد. شناخت ایشان نسبت به ارتش نیز عمیق بود و ارتش را ارتش مردمی و وابسته به فرزندان این ملت می‌دانست.

رئیس بنیاد تاریخ پژوهی ایران معاصر همچنین با اشاره به نقش ارتش از ابتدای انقلاب تاکنون، اظهار کرد: امام خمینی (ره) در بسیاری از اعلامیه‌ها و سخنرانی‌های خود ارتش را خطاب قرار داده و بر تقویت این نیروی نظامی تاکید داشتند و همیشه آن را مورد حمایت قرار می‌دادند.

روحانی خاطرنشان کرد: ‌باید در نقش و خدمات ارتش در پیروزی انقلاب اسلامی بیشتر کار شود و نباید اجازه داد حق آنها ضایع شود زیرا اگر ارتش به سمت ملت نمی‌آمد، انقلاب به راحتی به پیروزی نمی‌رسید و رژیم شاه سرنگون نمی‌شد.

وی با بیان اینکه “امام خمینی (ره) نسبت به ارتش حساس بود”، خاطرنشان کرد: ایشان همیشه تلاش می‌کرد به ارتش و ملت ایران هویت و کرامت ببخشد و ملت ایران هویت ملی و روحیه انقلابی خود را با حمایت امام (ره) به بالاترین مراتب رساند.

رئیس بنیاد تاریخ پژوهی ایران معاصر همچنین یادآور شد: امام (ره) ملت ایرانی را متحد ساخت و توانست با دست خالی و سلاح ایمان، نظام تا دندان مسلح و وابسته به استکبار را واژگون کند. ایشان از آغاز نهضت راه پیروزی را روشن ساخته بود و مردم توانستند بدون سلاح اما با آگاهی و ایمان به پیروزی برسند.

روحانی با بیان اینکه “بزرگترین رسالت امروز ما حفظ وحدت و پیروی از راه رهبری و ولایت است”، گفت: این پیروی موجب می‌شود تا کشور از آسیب مصون بماند، چراکه همانطور که می‌بینیم بزرگترین کشورها همچون مصر، لیبی، تونس‌ به دلیل نبود رهبر به مشکلات زیادی برخوردند. بنابراین بزرگترین نعمت خداوند برای ما نعمت رهبری است.

وی در پایان ضمن تبیین شخصیت امام خمینی(ره)، اظهار کرد: امروز می‌بینیم که ارتش مصر خون شهدای این کشور را به هدر داده و خلاف جهت آرمان‌های مردمی حرکت کرده و زحمات مردم را پوچ کرده است اما ارتش ما از پیش از انقلاب و بعد از آن هیچ‌گاه این گونه نبود.

منبع:  خبرگزاری دانشجویان ایران ایسنا https://www.isna.ir/news/92111006775/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.