اخبار آثار تازه ها حجت الاسلام و المسلمین سیدحمید روحانی

نقدهایی بر خاطرات سید صادق طباطبایی

مدت‌ها قبل فردی که از هواداران صادق قطب‌زاده و جریان او محسوب می‌شد؛ کتاب خاطراتی را چاپ کرد که حاوی افترائاتی علیه امام خمینی و آیت‌الله سیدمصطفی خمینی و هم‌چنین حجت‌الاسلام و المسلمین سیدحمید روحانی بود.

جدا از پاسخ به آن تهمت‌ها؛ اصل کتاب نیز از نظر معیارهای علمی تاریخ‌گاری بسیار مخدوش بود و از این حیث کتابی ضعیف محسوب می‌شد که جناب حجت‌الاسلام و المسلمین سیدحمید روحانی در سه مقاله علمی بخش‌های عمده این کتاب را نقد کردند. هرچند خطا و خلاف‌های این کتاب آن قدر زیاد است که بررسی جزئی تک تک آن‌ها خود به یک کتاب مفصل تبدیل می‌شود.
این مسئله گذشت تا این‌که یکی از چهره‌های ضدنظام خارج‌نشین؛ چند روز گذشته تلاش کرد آن تهمت‌ها را بدون اشاره به جواب و نقد علمی آن بازگو کند. بازگویی که یا ناشی از سطح نازل دانش تاریخی و نبود روحیه علمی برای کاوش است یا نشانه بی‌اخلاقی یا هردو.
بنیاد تاریخ‌پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی به بازنشر نقد علمی خاطرات سیدصادق طباطبایی که حاوی افترائاتی علیه امام قدس سره و آیت‌الله سیدمصطفی خمینی و سید حمید روحانی است؛ پرداخت تا با اطلاع هرچه بیش‌تر مخاطبان حقیقت‌جو سطح نازل علمی و اخلاقی معاندان نظام اسلامی بیش از پیش روشن گردد.برای مطالعه بیشتر فایل  مقاله قرار داده شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.